HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szybkozłącza Suchoodcinające

( ilość produktów: 12 )

Szybkozłącze hydrauliczne suchoodcinające to specjalny typ szybkozłączki, który służy do złączania i rozłączania przewodów elastycznych bez utraty oleju z układu. Są to więc bezwyciekowe szybkozłącza hydrauliczne, których można użyć w praktycznie dowolnym układzie hydraulicznym. Szybkozłącza suchoodcinające dostępne w HP-S.C. wykonane są zgodnie z wymaganiami normy ISO 16028 F. Określa ona wymiary oraz charakterystykę tych elementów tak, aby umożliwić kompatybilność szybkozłączy produkowanych przez różnych producentów zgodnie z tym standardem.

Jak działa szybkozłącze hydrauliczne suchoodcinające?

Szybkozłącza suchoodcinające wykorzystują uszczelnienia ślizgowe do zapewnienia całkowitej szczelności układu. Te rozdzielacze hydrauliczne, wyposażone w mechanizm sprężynowy, pozwalają nie tylko zamknąć zawory tłokowe (przez nasunięcie gniazda na wtyk i obrócenie go o ok. 15° w prawo), ale też w łatwy sposób otwierać i zamykać przepływ płynów przez przewód (przez przekręcanie gniazda o ok. 100° odpowiednio w prawo lub lewo). Zabieg ten automatycznie otworzy/zamknie zawory. Taka konstrukcja chroni również przed przypadkowym rozłączeniem szybkozłącza. Połączenie wtyku z gniazdem tego typu może być bez problemu obsługiwane jedną ręką.

Szybkozłącza suchoodcinające PLT 1 dostępne w naszym sklepie

Sklep HP-S.C. ma dla Państwa szybkozłącza suchoodcinające (flat-face) zarówno w wersji gniazdo, jak i wtyk, wykonane z wysokiej jakości stali galwanizowanej, przeznaczone do maszyn budowlanych, rolniczych oraz innych sprzętów korzystających z instalacji hydraulicznych, takich jak np. węże hydrauliczne. Wiele z szybkozłączy posiada trzpień zabezpieczający przed przypadkowym rozłączeniem. Dysponujemy produktami o następujących wymiarach gwintów:

  • 1/4"
  • 3/8"
  • 1/2"
  • 3/4"
  • 1"
  • 1 1/4"

W kategorii szybkozłącza hydrauliczne znajdą państwo również inne rodzaje połączeń - grzybkowe metryczne, grzybkowe calowe, skręcane - oraz zatyczki do szybkozłączy. Przy wybieraniu wtyczek i gniazd należy kierować się ich wymiarami i oznaczeniami - zawsze powinno się je sprawdzić przed zamówieniem.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel