HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ucho Siłownika

( ilość produktów: 15 )

Ucho to prosty w budowie element, który służy do mocowania siłownika hydraulicznego. Dzięki możliwości wspawania ucha w inne części maszyn, podzespoły tego typu mają bardzo szerokie zastosowanie. Ze względu na umiejscowienie uszy siłowników dzieli się na przednie (ucho tłoczyska) i tylne (ucho dna siłownika). Podobnie jak same siłowniki, ich uszy znajdują zastosowanie w bardzo wielu rodzajach maszyn - rolniczych, przemysłowych, budowlanych, górniczych itd.

Budowa ucha siłownika

Elementy te mogą mieć różną budowę, zależnie od przeznaczenia (przednie/tylne). Można je stosunkowo łatwo rozpoznać po kształcie - ucho tłoczyska jest bardziej zaokrąglone i zwęża się ku podstawie, natomiast ucho tylne jest masywniejsze i ma szeroką podstawę. Ponadto uszy przednie są wyposażone w pin centrujący umożliwiający idealne dopasowanie przy spawaniu. Część modeli ma nawet gwint wewnętrzny ułatwiający montaż.

Ucho siłownika jest wyposażone w przegub pozwalający na niewielką modyfikację kąta, pod jakim łączy się z nim sworzeń - na ogół kąt przechylenia nie przekracza 10°.

Szeroki wybór uszu do siłowników

W ofercie sklepu HP-S.C. znajdą Państwo różnych rodzajów uszy do siłowników do zastosowania w rolnictwie, przemyśle, górnictwie itd. W tej kategorii części oferujemy uniwersalne uszy pasujące do większości siłowników hydraulicznych, które można połączyć ze sworzniami o średnicy od 20 do 80 mm (zależnie od modelu - średnicę podano w nazwie produktu).

Wszystkie dostępne u nas uszy są wyposażone w wygodne smarowniczki ułatwiające smarowanie przegubu.

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi częściami naszej oferty dotyczącej siłowników hydraulicznych - mamy również dławnice stalowekomplety uszczelnień i tłoki stalowe. Wszystkie pozycje są w pełni zgodne z dotyczącymi ich normami i przepisami.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel