HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PN Szybkozłącza Skręcane

( ilość produktów: 6 )

Szybkozłącza hydrauliczne typu skręcanego to tańsza alternatywa dla złączek wciskowych - zapewniają równie dużą szczelność połączenia i mogą pracować przy bardzo wysokim ciśnieniu impulsowym (część z nich może być stosowana w układach o ciśnieniu sięgającym nawet 720 barów). Trzeba jednak pamiętać, że połączenie wtyku i gniazda skręcanego zajmuje nieco więcej czasu. W pełni rekompensują to jednak stopniowym otwieraniem przepływu, co zabezpiecza przewody przed nagłymi uderzeniami ciśnienia.

Czym charakteryzuje się szybkozłącze skręcane?

Szybkozłączki skręcane to złączki dwustronnie odcinające zapewniające zwiększoną wytrzymałość połączenia skręcanego dzięki dodatkowemu gwintowi w gnieździe i nakrętce radełkowej, które zapewniają szczelne połączenie gniazda z wtykiem. Pozwala to na wykorzystanie takich połączeń nawet w hydraulice siłowej operującej na bardzo wysokich ciśnieniach - połączenia tego typu mogą wytrzymać nawet do 3x większe ciśnienie niż standardowy wciskowy zawór grzybkowy. Blokowanie połączeniem śrubowym zapobiega również przypadkowym rozłączeniom i pozwala na łatwą wymianę przewodów, nawet jeśli w układzie hydraulicznym zostało ciśnienie resztkowe.

Szybkozłącza skręcane dostępne w naszym sklepie

Sklep HP-S.C. ma dla Państwa szybkozłączki do skręcania zarówno w wersji gniazdo, jak i wtyk, wykonane z wysokiej jakości stali galwanizowanej, przeznaczone do maszyn budowlanych, rolniczych oraz innych sprzętów korzystających z instalacji hydraulicznych. Dysponujemy produktami o następujących wymiarach gwintów (średnica/skok):

  • 16 × 1,5 mm
  • 18 × 1,5 mm
  • 20 × 1,5 mm
  • 22 × 1,5 mm

W kategorii szybkozłącza hydrauliczne znajdą państwo również inne rodzaje połączeń - grzybkowe metryczne, grzybkowe calowe, suchoodcinające - oraz zatyczki do szybkozłączy. Przy wybieraniu wtyczek i gniazd należy kierować się ich wymiarami i oznaczeniami - zawsze powinno się je sprawdzić przed zamówieniem.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel