HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szybkozłącza Hydrauliczne

( ilość produktów: 57 )

Szybkozłączki umożliwiają łatwe podłączanie i wymianę elementów w układach hydrauliki siłowej. Ich konstrukcja zapewnia całkowitą szczelność połączeń i pozwala zachować odpowiednie ciśnienie robocze w siłownikach i wężach hydraulicznych. Znajdują one zastosowanie m.in. w maszynach rolniczych, przemyśle chemicznym, maszynach budowlanych oraz wielu innych urządzeniach, w których wykorzystywana jest hydraulika siłowa.

Jak zbudowane jest szybkozłącze hydrauliczne?

Szybkozłącza charakteryzują się bardzo prostą budową - składają się właściwie jedynie z gniazda (z odpowiednim uszczelnieniem) i wtyku (z mechanizmem odcinającym kulkowym, sprężynowym lub tłokowym) zamkniętych w solidnych, odpornych na uszkodzenia korpusach z gwintami wewnętrznymi. Szybkozłącza mogą być jednostronnie odcinające lub dwustronnie odcinające, zależnie od kierunku ruchu mediów płynnych w danym układzie.

Wytwarza się je głównie ze stali, mosiądzu lub stali nierdzewnej, choć obecnie można też spotkać modele ze stali węglowej. Produkcja szybkozłączek hydraulicznych odbywa się zgodnie z zapisami norm ISO 16028 oraz ISO 7241-1 A i ISO 7241-1 B określającymi ich parametry wymiarowe i wytrzymałościowe.

Rodzaje szybkozłączy dostępne w ofercie naszego sklepu

Na rynku dostępne są bardzo różne szybkozłącza hydrauliczne przeznaczone do najróżniejszych układów i maszyn. W sklepie HP-S.C. znajdą Państwo następujące ich typy o określonych średnicach nominalnych:

Mamy również przydatne akcesoria, np. zatyczki do szybkozłączy. W przytoczonych kategoriach znajdą Państwo szybkozłącza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układów hydraulicznych wielu różnych maszyn. Przy ich wybieraniu należy kierować się podanymi wymiarami i oznaczeniami - zawsze powinno się je sprawdzić przed zamówieniem. Pozwoli to uniknąć potencjalnych pomyłek i zagwarantuje zamówienie szybkozłączy pasujących do posiadanej maszyny.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel