HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PPV3 Grzybkowe Metryczne

( ilość produktów: 16 )

Szybkozłączki grzybkowe to jedna z najpopularniejszych grup złączek wykorzystywanych w układach hydrauliki siłowej. Szybkozłącza hydrauliczne tego typu wykorzystują zawory odcinające w kształcie grzybka - pojedynczy we wtyku (jednostronnie odcinające) lub po jednym we wtyku i gnieździe (dwustronnie odcinające).

Szybkozłącze grzybkowe metryczne, czyli jakie?

Określenie metryczne i oznaczenie M odnosi się do szybkozłączy, których gwinty wyprodukowano na podstawie wymiarów podanych w milimetrach - dotyczy to zarówno ich średnicy, jak i skoku. Dobierając szybkozłącze hydrauliczne, trzeba więc zwrócić uwagę, czy dany układ korzysta z norm ISO dla parametrów metrycznych, czy calowych - wymiary te nie pokrywają się bowiem ze sobą, a zastosowanie niewłaściwego złącza rozszczelni układ. Można przyjąć, że większość światowych marek produkujących maszyny z układami hydraulicznymi korzysta z norm metrycznych, natomiast calowe spotyka się niemal wyłącznie w maszynach pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Mimo to warto sprawdzić to dokładnie przed zakupem nowych złączek lub przewodów.

Metryczne szybkozłącza hydrauliczne grzybkowe dostępne w naszym sklepie

Sklep HP-S.C. ma dla Państwa metryczne szybkozłączki grzybkowe wykonane z wysokiej jakości stali galwanizowanej, przeznaczone do maszyn rolniczych, budowlanych oraz innych sprzętów korzystających z mediów płynnych do przekazywania siły w obrębie układów roboczych. Dysponujemy produktami o następujących wymiarach gwintów (średnica x skok):

  • 14 × 1,5 mm
  • 16 × 1,5 mm
  • 18 × 1,5 mm
  • 20 × 1,5 mm
  • 22 × 1,5 mm

W kategorii szybkozłącza hydrauliczne znajdą państwo również inne rodzaje połączeń - grzybkowe calowe, suchoodcinające, skręcane - oraz zatyczki do szybkozłączy. Przy wybieraniu wtyczek i gniazd należy kierować się ich wymiarami i oznaczeniami - zawsze powinno się je sprawdzić przed zamówieniem.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel