HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Uszczelnienia do Siłowników Hydraulicznych

( ilość produktów: 1211 )

Uszczelki są kluczowym elementem każdego siłownika hydraulicznego - prawidłowo dobrane całkowicie zapobiegają wyciekom czynnika roboczego z układu, zapewniając tym samym utrzymanie prawidłowego ciśnienia w obrębie całego siłownika. W siłownikach hydraulicznych stosuje się rozbudowane zestawy uszczelek technicznych - każdą z nich znajdziesz w sklepie HP-S.C.

Rodzaje uszczelnień siłownika hydraulicznego

W siłownikach stosuje się zarówno uszczelnienia statyczne, jak i zestawy dynamiczne, uszczelniające elementy ruchome konstrukcji. Na ogół uszczelnienia hydrauliczne dzieli się na następujące typy:

  • Uszczelnienie tłoczyska - zabezpieczają tłoczysko przed wyciekami. Ważną cechą uszczelnień tłoczyska jest pozostawianie tzw. filmu olejowego, który umożliwia powrót do cylindra po ruchu pierścienia zgarniającego.
  • Uszczelnienia tłokowe - znajdują się bezpośrednio na powierzchni tłoka, od zewnątrz stykając się z powierzchnią cylindra. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie przelewaniu się czynnika roboczego z jednej strony tłoka na drugą. Zależnie od potrzeb, mogą być jednostronnego lub dwustronnego działania.
  • Pierścienie zgarniające - uszczelniają rowek oprawy tłoczyska i zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń do jej wnętrza.
  • Taśmy/pierścienie prowadzące - pełnią dwie funkcje - po pierwsze prowadzą tłok w otworze cylindra oraz tłoczysko w głowicy cylindra, a po drugie pochłaniają potencjalne siły poprzeczne i zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi metalowych powierzchni.
  • Uszczelnienia dławnicowe - są osadzone w dławnicy i zapobiegają przeciekaniu płynu roboczego na zewnątrz siłownika.

Uszczelnienia siłowników hydraulicznych dostępne w naszym sklepie

W ofercie sklepu HP-S.C. znajdą Państwo uszczelnienia z następujących kategorii:

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelki są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach. Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:

  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta. Oferujemy produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają ich trwałość. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem Sklepu HP-S.C. Zadbamy, aby Twoje zamówienie dotarło do Ciebie jak najszybciej!

pixel