HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pierścienie Prowadzące

( ilość produktów: 110 )

Wszędzie tam, gdzie stykają się metalowe powierzchnie, może dojść z czasem do poważnych uszkodzeń. Dlatego w siłownikach hydraulicznych stosuje się elementy zmniejszające tarcie, takie jak taśmy i pierścienie prowadzące.

Charakterystyka pierścieni prowadzących

Podobnie jak taśmy prowadzące, pierścienie prowadzące przeznaczone są do użytku przy tłokach i dławnicach, gdzie zapobiegają zatarciu się ruchomych elementów. Pierścień prowadzący ma półotwartą strukturę - produkty te są przecięte z jednej strony. Pozwala to na łatwe dopasowanie i założenie takiego elementu na tłoki o różnych rozmiarach oraz umożliwia samosmarowanie, dzięki czemu nie wysychają, nie przywierają do tłoków i nie blokują się na nich.

Pierścień prowadzący charakteryzuje się niską ścieralnością i odpornością na przeciążenia. Produkt ten powstaje najczęściej z teflonu (PTFE) wzmacnianego brązem oraz tkaniny pokrytej żywicą. Stanowią one skuteczny bufor między metalem, dzięki czemu ich stosowanie wyraźnie wydłuża żywotność siłowników. Niska ścieralność gwarantuje też długą eksploatację samych pierścieni.

Pierścienie prowadzące dostępne w naszym sklepie

Sklep HP-S.C. ma dla Państwa wysokiej jakości pierścienie prowadzące do zastosowania w siłownikach pneumatycznych i hydraulicznych. W naszym katalogu produktów zabezpieczających tłok znajdą Państwo wyroby o różnych średnicach i szerokościach, wykonane z następujących materiałów:

  • PTFE + brąz
  • PTFE + włókno szklane
  • POM (poliacetal)
  • POM + szkło
  • Tkanina + żywica

Wykorzystany materiał ma oczywiście wpływ na sposób stosowania oraz parametry, jakimi charakteryzują się dane pierścienie.

Nasza oferta uszczelnień do siłowników hydraulicznych obejmuje również uszczelki Dławnicowe i Tłokowe typu U (TTU,TTI/L,TTI,TTE)Dławnicowe i Tłokowe typu DT (D1T,DT1,DT2,DT3)Dławnicowe Typu OW3Tłokowe Kompaktowe (TPM, DSM,TPL), Tłokowe Typu OW1, Pierścienie Zgarniające Typu ZPierścienie Zgarniające Typu ZZ oraz Taśmy Prowadzące.

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelnienia są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach.

Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:

  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel