HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dławnicowe i Tłokowe typu DT (D1T,DT1,DT2,DT3)

( ilość produktów: 275 )

Uszczelnienie tłoczyska to podstawa prawidłowej pracy siłownika hydraulicznego - pozwoli to zabezpieczyć układ przed wyciekami czynnika roboczego, a tym samym zachować właściwe ciśnienie układu. Jednym z typów uszczelnień znajdujących najszersze zastosowanie w wielu typach maszyn są uszczelki typu DT.

Charakterystyka uszczelnień typu DT

Uszczelnienia tłokowe i dławnicowe typu DT mają kształt wyprofilowanych pierścieni z zagłębieniem od góry. W najprostszej wersji składają się one z gumowego korpusu (kauczuk nitrylowy/NBR) i warstwy tkaniny. Uszczelki DT występują w różnych wariantach, różniących się od siebie ilością elementów - najprostszy rodzaj to pojedyncze pierścienie, które można dowolnie pakietować z użyciem odpowiednio dobranych pierścieni podporowych i dociskowych. Można też wybrać gotowe pakietowe uszczelnienia - są to modele o oznaczeniach DT1, DT2 i DT3.

Dzięki wykorzystaniu do produkcji tych uszczelnień NBR są one odporne na ścieranie, rozciąganie, tarcie i inne siły występujące podczas pracy siłowników hydraulicznych. Podstawowa uszczelka typu DT może pracować przy prędkości obwodowej do 1 m/s i ciśnieniu do 40 MPa. Temperatura, w której może być wykorzystywana, obejmuje zakres między -30 a +100°C.

Uszczelnienia siłowników hydraulicznych DT dostępne w naszym sklepie

W ofercie sklepu HP-S.C. znajdą Państwo wysokiej jakości uszczelnienia typu DT w różnych rozmiarach (średnica wewnętrzna i zewnętrzna oraz wysokość/szerokość). Dysponujemy następującymi rodzajami uszczelek DT:

  • D1T - najprostsza uszczelka tego typu, jaką oferujemy, składająca się z pojedynczego pierścienia. Może być dowolnie pakietowana z wykorzystaniem odpowiednich materiałów.
  • DT1 - jest to 3-elementowy pakiet z własnym pierścieniem oporowym (POM).
  • DT2 - pakiet składający się z 5 elementów, będący częstym uszczelnieniem tłoczysk w maszynach rolniczych czy prasach hydraulicznych.
  • DT3 - 7-elementowe uszczelnienie tłoczyska.

Nasza oferta uszczelnień do siłowników hydraulicznych obejmuje również uszczelki Dławnicowe i Tłokowe typu U (TTU,TTI/L,TTI,TTE), Dławnicowe Typu OW3, Tłokowe Kompaktowe (TPM, DSM,TPL), Tłokowe Typu OW1, Pierścienie Zgarniające Typu Z, Pierścienie Zgarniające Typu ZZ oraz Taśmy Prowadzące i Pierścienie Prowadzące.

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelnienia są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach.

Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:

  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel