HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dławnicowe i Tłokowe typu U (TTU,TTI/L,TTI,TTE)

( ilość produktów: 1389 )

Całkowita szczelność jest jednym z najważniejszych warunków, które powinien spełniać każdy tłok hydrauliczny. Z tego powodu odpowiedni dobór rodzaju uszczelnienia do danego elementu jest niezwykle istotne. Jednym z najczęściej wykorzystywanych uszczelnień są uszczelki typu U, stosowane przy dławnicach i tłokach.

Charakterystyka uszczelnień typu U

Uszczelnienia do siłowników hydraulicznych typu U są uszczelkami jednostronnego działania o charakterystycznym ułożeniu warg zbierających, przypominającym literę U. Zapewniają one pełną szczelność na tłokach/dławnicach i mogą pracować wydajnie nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

Najczęściej wytwarza się je z poliuretanu (PU) lub kauczuku akrylonitrylo-butadienowego (NBR). Materiały te sprawiają, że są wysoce odporne na ścieranie, zużycie, odkształcenia i obciążenia występujące w ruchu posuwisto-zwrotnym. Takie uszczelnienia siłowników hydraulicznych mogą pracować w kontakcie z różnymi typami olejów/płynów wykorzystywanych w układach hydraulicznych. Dzięki dużej elastyczności przyczyniają się również do łatwego montażu. Mogą uszczelniać elementy poruszające się z prędkością do 0,5 m/s przy ciśnieniu do 40 MPa (PU) lub 15 MPa (NBR), pracując w temperaturze od -30 do 100°C.

Uszczelnienia tłokowe i dławnicowe typu U dostępne w naszym sklepie

Sklep HP-S.C. ma dla Państwa różne rodzaje uszczelek typu U przeznaczonych do użytku przy tłokach i dławnicach. Dostępne są w różnych rozmiarach (średnica wewnętrzna/zewnętrzna oraz szerokość/wysokość), dzięki czemu łatwo można dobrać je do posiadanych maszyn. W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje uszczelnień typu U:

  • TTU - podstawowy wariant, cechujący się symetrycznymi wargami.
  • TTI - uszczelnienia tłoczyska/cylindrów hydraulicznych o wyższej wardze zewnętrznej.
  • TTI/L - od standardowych uszczelek TTI odróżnia je dodatkowe podparcie poniżej podstawy warg.
  • TTE - w tym przypadku uszczelnienia mają wyższą wargę wewnętrzną.

Nasza oferta uszczelnień do siłowników hydraulicznych obejmuje również uszczelki Dławnicowe i Tłokowe typu DT (D1T,DT1,DT2,DT3), Dławnicowe Typu OW3, Tłokowe Kompaktowe (TPM, DSM,TPL), Tłokowe Typu OW1, Pierścienie Zgarniające Typu ZPierścienie Zgarniające Typu ZZ oraz Taśmy Prowadzące i Pierścienie Prowadzące.

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelnienia są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach.

  • Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:
  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel