HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pierścienie Zgarniające Typu Z

( ilość produktów: 189 )

Sprawne usuwanie zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów pracujących w ruchu posuwisto-zwrotnym jest kluczową kwestią pod względem zachowania sprawności układów tłoków hydraulicznych. Jednym ze sposobów skutecznego zgarniania zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów w napędach i układach sterowań hydraulicznych są pierścienie typu Z.

Charakterystyka pierścieni zgarniających typu Z

Uszczelniania napędów hydraulicznych typu Z cechują się wydłużoną wargą, która zbiera zanieczyszczenia z powierzchni tłoka w trakcie jego ruchu. Elastyczna postać pierścienia pozwala łatwo dopasować uszczelkę do powierzchni tłoka i zagnieździć ją w rowku obudowy oraz zapewnia pełną szczelność nawet przy intensywnej pracy.
Pierścienie gumowe Z umieszcza się między środowiskiem zanieczyszczonym a główną uszczelką (zasadniczym uszczelnieniem). W niektórych układach zakłada się je przed tuleją, ewentualnie prowadnicą dławnicy.

Pierścień zgarniający typu Z powstaje najczęściej z poliuretanu (PU) lub kauczuku nitrylowego (NBR). Dzięki temu cechuje się nie tylko elastycznością, ale także wysoką odpornością na ścieranie i zużycie. Materiały te mogą też pracować przy różnych czynnikach roboczych.

Pierścienie zgarniające typu Z w ofercie naszego sklepu

W asortymencie sklepu HP-S.C. zgromadziliśmy różnych rozmiarów pierścienie zgarniające typu Z - znajdą u nas Państwo uszczelki z PU i NBR o pojedynczym lub podwójnym osadzeniu (te drugie mają dodatkowy rowek zapewniający jeszcze wyższą stabilność osadzenia). Dostępne produkty można także filtrować na podstawie wysokości całkowitej lub wysokości wchodzącej w zabudowę.

Nasza oferta uszczelnień do siłowników hydraulicznych obejmuje również uszczelki Dławnicowe i Tłokowe typu U (TTU,TTI/L,TTI,TTE)Dławnicowe i Tłokowe typu DT (D1T,DT1,DT2,DT3)Dławnicowe Typu OW3Tłokowe Kompaktowe (TPM, DSM,TPL), Tłokowe Typu OW1, Pierścienie Zgarniające Typu ZZ oraz Taśmy Prowadzące i Pierścienie Prowadzące.

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelnienia są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach.

Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:

  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel