HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tłokowe Kompaktowe (TPM, DSM,TPL)

( ilość produktów: 128 )

Uszczelnienia tłokowe zabezpieczają przed wyciekiem czynnika roboczego na drugą stronę powierzchni tłoka, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie cylindrów hydraulicznych. Uszczelki tego typu mogą współpracować z różnymi płynami hydraulicznymi i pracować w różnych warunkach. Często wymaga się od nich także kompaktowego kształtu.

Charakterystyka uszczelnień tłokowych

Kompaktowe uszczelnienia stosowane w cylindrach hydraulicznych to zespoły uszczelniająco-prowadzące dwustronnego działania, które mają bezpośredni wpływ na smarowanie i pracę tłoka. Dzięki wieloelementowej budowie są odporne na zmienne ciśnienie, tarcie, zużycie, niskie temperatury czy substancje chemiczne wchodzące w skład czynników roboczych. Taka budowa przyczynia się również do łatwości montażu. Przeznaczone są do tłoków pracujących z prędkością do 0,5 m/s.

Uszczelnienia tłokowe produkowane są z różnych materiałów, dzięki czemu mogą spełniać różne wymagania, np. dotyczące możliwości pracy w maszynach mających kontakt z żywnością. Najczęściej są to kauczuk nitrylowy (NBR), poliacetal (POM) i elastomery termoplastyczne (TPE).

Uszczelnienia tłokowe dostępne w naszym sklepie

Sklep HP-S.C. ma dla Państwa wysokiej jakości kompaktowe uszczelnienia tłokowe o różnych rozmiarach. Nasza oferta obejmuje uszczelki następujących typów:

  • TPM - uszczelnienie składające się z 5 elementów (2 pierścieni prowadzących z POM, 2 pierścieni ciśnieniowych/podporowych z TPE i centralnej części z NBR).
  • DSM - kolejne 5-elementowe uszczelnienie, charakteryzujące się szerokimi pierścieniami podporowymi i bardziej wyprofilowaną częścią centralną.
  • TPL - 3-elementowe uszczelnienie składające się z 2 pierścieni prowadzących (POM) i centralnej części (NBR) o niesymetrycznej powierzchni (różna szerokość wewnątrz i na zewnątrz).

Nasza oferta uszczelnień do siłowników hydraulicznych obejmuje również uszczelki Dławnicowe i Tłokowe typu U (TTU,TTI/L,TTI,TTE)Dławnicowe i Tłokowe typu DT (D1T,DT1,DT2,DT3)Dławnicowe Typu OW3, Tłokowe Typu OW1, Pierścienie Zgarniające Typu Z, Pierścienie Zgarniające Typu ZZ oraz Taśmy Prowadzące i Pierścienie Prowadzące.

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelnienia są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach.

Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:

  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel