HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pierścienie Zgarniające Typu ZZ

( ilość produktów: 141 )

Uszczelniania napędów hydraulicznych typu ZZ pełnią tę samą funkcję, co uszczelnienia Z - są używane do zgarniania zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów pracujących w ruchu posuwisto-zwrotnym. Odróżnia je jednak nieco inna budowa.

Charakterystyka pierścieni zgarniających typu Z

Pierścienie gumowe typu ZZ są w ogólnym ujęciu bardzo podobne do uszczelek Z - ich najbardziej charakterystyczną cechą również jest wydłużona warga zbierająca zanieczyszczenia z powierzchni tłoka w trakcie jego ruchu. Typ ZZ ma jednak dodatkowe metalowe wzmocnienie, które ją usztywnia. Elastyczna postać pierścienia pozwala łatwo dopasować uszczelkę do powierzchni tłoka i zapewnia pełną szczelność nawet podczas lekkiej pracy. Należy jednak pamiętać, że obecność metalowego wzmocnienia wymusza pasowanie na wcisk w rowku obudowy.

Pierścień zgarniający typu ZZ powstaje najczęściej z poliuretanu (PU) lub kauczuku nitrylowego (NBR). Dzięki temu jest nie tylko elastyczny, ale także wysoce odporny na ścieranie i zużycie. Materiały te mogą też bez problemu pracować przy różnych czynnikach roboczych.

Pierścienie zgarniające typu ZZ w ofercie naszego sklepu

W asortymencie sklepu HP-S.C. zgromadziliśmy różnych rozmiarów pierścienie zgarniające typu ZZ - znajdą u nas Państwo wzmocnione metalem uszczelki z PU i NBR z dwóch kategorii sztywności (90 ShA i 88 ShA). Dostępne produkty można także filtrować na podstawie wysokości całkowitej lub wysokości wchodzącej w zabudowę.

Nasza oferta uszczelnień do siłowników hydraulicznych obejmuje również uszczelki Dławnicowe i Tłokowe typu U (TTU,TTI/L,TTI,TTE)Dławnicowe i Tłokowe typu DT (D1T,DT1,DT2,DT3)Dławnicowe Typu OW3Tłokowe Kompaktowe (TPM, DSM,TPL), Tłokowe Typu OW1, Pierścienie Zgarniające Typu Z oraz Taśmy Prowadzące i Pierścienie Prowadzące.

Każdy typ dostępny jest w różnych wersjach rozmiarowych - przed zakupem należy sprawdzić, czy dane wymiary pasują do wykorzystywanych siłowników. Prezentowane tutaj uszczelnienia są wykorzystywane w wielu maszynach korzystających z układów hydraulicznych, np. koparkach, ciężarówkach, ciągnikach rolniczych czy spychach.

Przy dobieraniu uszczelek trzeba wziąć pod uwagę następujące parametry siłownika:

  • Rodzaj czynnika roboczego;
  • Temperatura siłownika/czynnika roboczego;
  • Rodzaj ruchu (obrotowy lub posuwisto-zwrotny);
  • Ciśnienie układu;
  • Prędkość pracy siłownika.

W razie problemów z doborem odpowiednich produktów lub pytań na ich temat prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

pixel