HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C
601 94 01 20 sklep@hp-sc.pl

Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Siłowniki SMT1HP - łożyska ślizgowe

( ilość produktów: 155 )

Siłowniki tłokowe wyposażone w uchwyty na tuleje ślizgowe to bardzo popularne produkty wśród części maszyn rolniczych i przemysłowych. Samo łożysko ślizgowe to łożysko bez ruchomych elementów pośredniczących. Czop wału lub inny obrotowy element jest montowany w cylindrycznej lub stożkowej panewce z zachowaniem luźnego pasowania. Działanie samych siłowników odbywa się na tej samej zasadzie jak we wszystkich siłownikach hydraulicznych tłokowych. Ruchomy tłok umieszczony w obudowie siłownika przenosi napęd za pośrednictwem ciśnienia w instalacji hydraulicznej.

Zastosowanie siłowników z uchwytem ślizgowym

Siłowniki tego typu wykorzystamy w miejscach, gdzie nie jest wymagane od nas idealne zachowanie położenia łożyska względem wału, natomiast istotna jest jego prostopadłość. Wiele maszyn rolniczych i przemysłowych wykorzystuje tego typu rozwiązanie, pozwala to na zachowanie pewnych luzów w przesunięciu względem stałych elementów roboczych urządzenia.

Łożyska ślizgowe na siłownikach tłokowych w HP-SC

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości siłowniki tłokowe z uchwytem ślizgowym. Zarówno korpus, tłoczysko, jak i wszelkie komplety uszczelnień wykonane są w sposób profesjonalny i gwarantują długą pracę przez wiele lat intensywnego użytkowania. Nie sprzedajemy używanych części, a cały sprzęt produkowany przez HP-SC jest sprawdzony pod kątem jakości.

pixel